Для навучання на ваенным факультэце па праграмах падрыхтоўкі малодшых камандзіраў і афіцэраў запасу дапускаюцца студэнты (курсанты, навучэнцы) устаноў вышэйшай і сярэдняй спецыяльнай адукацыі, якія навучаюцца ў дзённай форме атрымання адукацыі.
Інфармацыя аб спецыяльнасці, напрамках спецыяльнасці і спецыялізацыях ваенна-транспартнага факультэта ва ўстанове адукацыі "Беларускі дзяржаўны універсітэт транспарту»
Універсітэтам вядзецца паслядоўная праца па прывядзенні назвы спецыяльнасцяў агульнай вышэйшай, паглыбленай вышэйшай і спецыяльнай вышэйшай адукацыі ў адпаведнасць з агульнадзяржаўным класіфікатарам Рэспублікі Беларусь АКРБ 011-2022 "Спецыяльнасці і кваліфікацыі".
Матэрыял у стане абнаўлення. Просім прабачэння за магчымыя нязручнасці.
№ |
Інфармацыя аб спецыяльнасці |
Квалiфiкацыя | Тэрмiн навучання |
1-95 01 13 Кіраванне падраздзяленнямі транспартных войскаў |
|||
1 | 1-95 01 13-01 1-95 01 13-01 Кіраванне падраздзяленнямі транспартных войскаў (аднаўленне і будаўніцтва шляхоў зносін) | спецыяліст па кіраванні, інжынер шляхоў зносін - будаўнік | 4 гады |
1.1 | 1-95 01 13-01 01 (Аднаўленне і будаўніцтва чыгуначнага шляху) | спецыяліст па кіраванні, інжынер шляхоў зносін - будаўнік | 4 гады |
1.2 | 1-95 01 13-01 02 (Аднаўленне і будаўніцтва штучных збудаванняў) | спецыяліст па кіраванні, інжынер шляхоў зносін - будаўнік | 4 гады |
1.3 | 1-95 01 13-01 03 (Аднаўленне і будаўніцтва транспартных камунікацый) | спецыяліст па кіраванні, інжынер шляхоў зносін - будаўнік | 4 гады |
2 | 1-95 01 13-02 Кіраванне падраздзяленнямі транспартных войскаў (тэхнічная эксплуатацыя машын і абсталявання) | спецыяліст па кіраванні, інжынер - механік | 4 гады |
1-37 01 06 «Тэхнічная эксплуатацыя аўтамабіляў |
|||
1 | 1-37 01 06-02 «Тэхнічная эксплуатацыя аўтамабіляў (ваенная аўтамабільная тэхніка)» |
спецыяліст па кіраванні, інжынер - механік | 4 года |
Ваенна-транспартны факультэт (ВТФ) з'яўляецца структурным падраздзяленнем установы адукацыі «Беларускі дзяржаўны універсітэт транспарту» і ажыццяўляе падрыхтоўку афіцэрскіх кадраў для Узброеных Сіл і Дзяржаўнага пагранічнага камітэта Рэспублікі Беларусь.
Згодна структуры і штатнай колькасці ў склад факультэта ўваходзяць:
Асабісты склад факультэта падзяляецца на пастаянны і пераменны.
Пастаянны: кіруючы, прафесарска-выкладчыцкі, навуковы, інжынерна-тэхнічны, вучэбна-дапаможны склады, камандзіры падраздзяленняў курсантаў.
Пераменны: курсанты і студэнты.
Угрин Дмитрий Михайлович
Начальник Центра диагностики объектов инфраструктуры Белорусской железной дороги
Год окончания – 1995.
Каймович Валерий Демьянович
Заместитель начальника Гомельского отделения Белорусской железной дороги.
Год окончания – 1991.
Богданович Владимир Михайлович
Заместитель генерального директора ООО «Трест Тындатрансстрой».
Год окончания – 1975.
Мельниченко Михаил Дмитриевич
Главный инженер ОАО «Трест Белтрансстрой».
Год окончания – 1978.
Сотников Владимир Тимофеевич
Директор государственного предприятия «Минский метрополитен».
Год окончания – 1982.
Бартошевич Валерий Алексеевич
Главный ревизор по безопасности движения поездов государственного предприятия «Минский метрополитен».
Год окончания – 2002.
Петренко Александр Николаевич
Генеральный директор ОАО «Дорожно-строительный трест № 2, г. Гомель».
Год окончания – 1989.
Горбачев Владимир Владимирович
Директор дочернего республиканского унитарного предприятия «Госстройэкспертиза по Гомельской области»
Год окончания – 1996.
Ковалев Сергей Николаевич
Директор ОАО «Гомельский объединенный строительный трест».
Год окончания – 1991.
Парадак прыёму ў БелДУТ у 2019 годзе (са зменамі)
Парадак прыёму на ваенна-транспартны факультэт БелДУТа у 2019 годзе
План прыёму ў БелДУТ у 2019 годзе (атрыманне адукацыі за кошт сродкаў рэспубліканскага бюджэту)
План прыёму ў БелДУТ у 2019 годзе (платная форма навучання)
План прыёму на ўмовах мэтавай падрыхтоўкі ў БелДУТ у 2019 годзе
ГРАФІК ПРАЦЫ ПРЫЁМНАЙ КАМІСІІ
Графік працы прыёмнай камісіі з 12.07.2019 па 06.08.2019
Графік прыёма грамадзянаў супрацоўнікамі прыёмнай камісіі з 18.05.2019 па 6.05.2019
ПЕРАЛІК ДАКУМЕНТАЎ ДЛЯ ПРЫЁМНАЙ КАМІСІІ
Інфармацыя для тых, хто жадае атрымаць жылое памяшканне ў інтэрнаце
СПЕЦЫЯЛЬНАСЦЬ «АРХІТЭКТУРА»
Праграма па ўступным выпрабаванні па дысцыпліне «Творчасць»
Асаблівасці разліку агульнай сумы балаў абітурыентаў спецыяльнасці «Архітэктура»
Падрыхтоўчыя курсы к ўступнаму выпрабаванню па дысцыпліне «Творчасць»
Завочная форма атрымання адукацыі са скарочаным тэрмінам навучання
Парадак падачы і разгляду апеляцыі
ПАСТАНОВЫ МІНІСТЭРСТВА АДУКАЦЫІ РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ
26 лютага 2019 № 20 Аб правядзенні цэнтралізаванага тэсціравання па вучэбным прадметам у 2019 годзе
01 сакавіка 2019 № 21 Аб вызначэнні адзнак, што прыраўноўваюцца ў 2019 годзе да нездавальняючых
Парадак прыёму ў БелДУТ у 2019 годзе *
Парадак прыёму на ваенна-транспартны факультэт БелДУТа у 2019 годзе
ПАСТАНОВЫ МІНІСТЭРСТВА АДУКАЦЫІ РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ
Парадак прыёму ў БелДУТ у 2019 годзе *
Парадак прыёму на ваенна-транспартны факультэт БелДУТа у 2019 годзе
ПАСТАНОВЫ МІНІСТЭРСТВА АДУКАЦЫІ РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ
Факультэт эканомікі і бізнэс-тэхналогій
БУХГАЛТАРСКІ ЎЛІК, АНАЛІЗ І АЎДЫТ
Дзённая Завочная скарочаная
ІНЖЫНЕРНАЯ ЭКАНОМІКА
Завочная скарочаная
МЫТНАЯ СПРАВА
Дзённая
ІНФАРМАЦЫЙНЫЯ СІСТЭМЫ І ТЭХНАЛОГІІ (У БІЗНЕС-МЕНЕДЖМЕНЦЕ)
Дзённая
ЭКАНАМІЧНАЯ БЯСПЕКА
Дзённая
Механічны факультэт
ЭКСПЛУАТАЦЫЯ НАЗЕМНЫХ ТРАНСПАРТНЫХ І ТЭХНАЛАГІЧНЫХ МАШЫН І КОМПЛЕКСАЎ (ТЭХНІЧНАЕ І ЭНЕРГЕТЫЧНАЕ ЗАБЕСПЯЧЭННЕ НАЗЕМНЫХ ТРАНСПАРТНЫХ СРОДКАЎ)
Дзённая Завочная скарочаная
ТЭХНАЛОГІЯ МАШЫНАБУДАВАННЯ, МЕТАЛАРЭЖУЧЫЯ СТАНКІ І ІНСТРУМЕНТЫ (ВЫСОКАЭФЕКТЫЎНЫЯ ТЭХНАЛОГІІ АПРАЦОЎКІ МАТЭРЫЯЛАЎ)
Дзённая
ЭЛЕКТРАЭНЕРГЕТЫКА І ЭЛЕКТРАТЭХНІКА
Дзённая Завочная скарочаная
АЎТАМАБІЛІ, ТРАКТАРЫ, МАБІЛЬНЫЯ І ТЭХНАЛАГІЧНЫЯ КОМПЛЕКСЫ (ПРАЕКТАВАННЕ ТРАНСПАРТНЫХ СРОДКАЎ НА АСНОВЕ ЛІЧБАВЫХ ТЭХНАЛОГІЙ)
Дзённая
РУХОМЫ САСТАЎ ЧЫГУНАЧНАГА ТРАНСПАРТУ (ЭЛЕКТРЫЧНЫ ТРАНСПАРТ І МЕТРАПАЛІТЭН)
Дзённая
РУХОМЫ САСТАЎ ЧЫГУНАЧНАГА ТРАНСПАРТУ (ПРАЕКТАВАННЕ І КІРАВАННЕ ЭКСПЛУАТАЦЫЯЙ РУХОМАГА СКЛАДУ)
Дзённая Завочная скарочаная
Факультэт прамысловага і грамадзянскага будаўніцтва
ПРАМЫСЛОВАЕ І ГРАМАДЗЯНСКАЕ БУДАЎНІЦТВА
Дзённая Завочная скарочаная Завочная поўная
АРХІТЭКТУРА
Дзённая
Будаўнічы факультэт
ЧЫГУНАЧНЫ ШЛЯХ І ШЛЯХАВАЯ ГАСПАДАРКА (КІРАВАННЕ ТЭХНІЧНЫМ СТАНАМ ЧЫГУНАЧНАГА ШЛЯХУ)
Завочная скарочаная
БУДАЎНІЦТВА БУДЫНКАЎ І ЗБУДАВАННЯЎ (АЎТАМАБІЛЬНЫЯ ДАРОГІ)
Завочная скарочаная
ІНЖЫНЕРНЫЯ СЕТКІ, АБСТАЛЯВАННЕ БУДЫНКАЎ І ЗБУДАВАННЯЎ
Дзённая
ІНФАРМАЦЫЙНЫЯ СІСТЭМЫ І ТЭХНАЛОГІІ (У ПРАЕКТАВАННІ І ВЫТВОРЧАСЦІ)
Дзённая
Электратэхнічны факультэт
СІСТЭМЫ ЗАБЕСПЯЧЭННЯ РУХУ ЦЯГНІКОЎ (ІНТЭЛЕКТУАЛЬНА-КІРАЎНІКІ І ІНФАКАМУНІКАЦЫЙНЫЯ СІСТЭМЫ БЯСПЕКІ)
СІСТЭМЫ ЗАБЕСПЯЧЭННЯ РУХУ ЦЯГНІКОЎ (МІКРАПРАЦЭСАРНЫЯ ІНФАРМАЦЫЙНА-КІРАЎНІКІ СІСТЭМЫ)
Дзённая
Кіраванне працэсамі перавозак
АРГАНІЗАЦЫЯ ДАРОЖНАГА РУХУ І ТРАНСПАРТНАЯ ПЛАНАВАННЕ
Дзённая
ТЭХНАЛОГІІ ТРАНСПАРТНЫХ ПРАЦЭСАЎ (АРГАНІЗАЦЫЯ ПЕРАВОЗАК І КІРАВАННЕ НА АЎТАМАБІЛЬНЫМ І ГАРАДСКІМ ТРАНСПАРЦЕ)
Дзённая
ТЭХНАЛОГІІ ТРАНСПАРТНЫХ ПРАЦЭСАЎ (АРГАНІЗАЦЫЯ ПЕРАВОЗАЧНАГА ПРАЦЭСУ І КІРАВАННЕ НА ЧЫГУНАЧНЫМ ТРАНСПАРЦЕ)
Дзённая Завочная скарочаная Завочная поўная
ТРАНСПАРТНАЯ ЛАГІСТЫКА (МІЖНАРОДНАЯ ТРАНСПАРТНАЯ ЛАГІСТЫКА)
Дзённая Завочная скарочаная Завочная поўная
Ваенна-транспартны факультэт
КІРАВАННЕ СІСТЭМАМІ ТРАНСПАРТНАГА І АЎТАТЭХНІЧНАГА ЗАБЕСПЯЧЭННЯ (АЎТАТЭХНІЧНАЕ ЗАБЕСПЯЧЭННЕ І ВОІНСКІЯ АЎТАМАБІЛЬНЫЯ ПЕРАВОЗКІ)
Дзённая
КІРАВАННЕ СІСТЭМАМІ ТРАНСПАРТНАГА І АЎТАТЭХНІЧНАГА ЗАБЕСПЯЧЭННЯ (АДНАЎЛЕННЕ І БУДАЎНІЦТВА ЧЫГУНАЧНАГА ШЛЯХУ)
Дзённая
КІРАВАННЕ СІСТЭМАМІ ТРАНСПАРТНАГА І АЎТАТЭХНІЧНАГА ЗАБЕСПЯЧЭННЯ (АДНАЎЛЕННЕ І БУДАЎНІЦТВА ШТУЧНЫХ ЗБУДАВАННЯЎ)
Дзённая
КІРАВАННЕ СІСТЭМАМІ ТРАНСПАРТНАГА І АЎТАТЭХНІЧНАГА ЗАБЕСПЯЧЭННЯ (АДНАЎЛЕННЕ І БУДАЎНІЦТВА ТРАНСПАРТНЫХ КАМУНІКАЦЫЙ)
Дзённая
КІРАВАННЕ СІСТЭМАМІ ТРАНСПАРТНАГА І АЎТАТЭХНІЧНАГА ЗАБЕСПЯЧЭННЯ (ТЭХНІЧНАЯ ЭКСПЛУАТАЦЫЯ МАШЫН І АБСТАЛЯВАННЯ)
Дзённая
КІРАВАННЕ СІСТЭМАМІ ТРАНСПАРТНАГА І АЎТАТЭХНІЧНАГА ЗАБЕСПЯЧЭННЯ (АРГАНІЗАЦЫЯ ПЕРАВОЗАК І КІРАВАННЕ)
Дзённая
Леонов Владислав, УА-41
Михалькевич Дмитрий, УА-41
Именная стипендия профессора Тихомирова И.А.
Осадчий Никита, УА-31
Шаройко Павел, УА-31
Слижев Иван, УА-31
Вдовенко Виолетта, УД-41
Цыкуненко Анна, УБ-21
Стипендия Президента Республики Беларусь
Мейсак Евгений, УД-41
Именная стипендия имени профессора Правдина Н.В.
Юркевич Злата, УБ-41
Евланов Николай, УБ-41
Машурикова Алина, УБ-41
Именная стипендия имени профессора Сыцко П.А.
Щербакова Вероника, УБ-41
Шмыгов Евгений, УБ-41
Шамело Полина, УА-41
Холопова Евгения, УЛ-41
Леонова Юлия, УЛ-41
Именная стипендия имени профессора Грунтова П.С.
Кузьменкова Светлана, УЛ-41
Литош Маргарита, УЛ-41
Именная стипендия имени заслуженного деятеля культуры Коваля О.С.
Любимцева Дарья, УА-41
Осипов Андрей, УА-41
Именная стипендия имени Ярошевича В.П.
Морозов Даниил, УЛ-31
Плесская Татьяна, УЛ-31
Стипендия за высокие творческие показатели
Васильева Арина, УЛ-31
Куприенко Юлия, УЛ-31
Исаева Кристина, УБ-41
Шаганов Сергей, УД-21
Расположение кафедры:
ауд. №137 (первый этаж учебного корпуса №1)
Режим работы кафедры:
понедельник-пятница с 8.00 до 17.00
обеденный перерыв с 12.00 до 13.00
e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.